محتوا محتوااخیرا مجموعه‌ای نفیس از اسناد و تصاویر دوره قاجاری نزد فردی بلژیکی یافت شده است که قرار است در بهار سال آینده، نمایشگاهی از این آثار در ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن روزنامه نگاران مسلمان به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، غلامرضا امیرخانی معاون کتابخانه این سازمان در سفری که چندی پیش به کشور بلژیک داشت، با مارک مولیتور دیدار کرد که مجموعه‌ای نفیس از اسناد و تصاویر دوره قاجار ایران را نگهداری می‌کرد.

امیرخانی درباره این مجموعه گفت: آقای مولیتور نوه لمبرت مولیتور، مستشار بلژیکی دوره قاجار است که از بنیانگذاران گمرک در ایران است و مدتی را به عنوان مدیر گمرک کرمانشاه، بوشهر، زاهدان و زابل در ایران به فعالیت پرداخته است. او در مدت حضورش از ایران مجموعه‌ای از تصاویر و اسنادی را گردآوری کرده است که در نوع خود منحصر به فرد است.

به گفته امیرخانی، با مذاکراتی که با مارک مولیتور انجام شده و قرار است مجموعه آثار لمبرت مولیتور در قالب یک نمایشگاه در بهار سال ۹۷ به نمایش درآید.

مطابق همین گزارش، روز دوشنبه از ساعت ۱۴، نشستی تخصصی با حضور مارک مولیتور و تنی چند از اساتید برجسته تاریخ در محل آرشیو ملی ایران برگزار خواهد شد.