محتوا محتوافرزند یکی از شهدای منا گفت: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در نامه سال گذشته خود به شورای عالی استان‌ها از وی خواسته بود در زمینه نام‌گذاری خیابانی به نام شهدای منا دستورات لازم را صادر کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن روزنامه نگاران مسلمان ، به نقل از خبرگزاری فارس حسین گودرزی   با انتقاد از عدم نامگذاری خیابانی به نام شهدای منا در شهرهای بزرگ کشور، گفت: پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فاجعه منا نباید فراموش شود و همچنین دیدار جمعی از خانواده شهدای منا با رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس در 22 آبان سال گذشته مصوب شد که یکی از خیابان‌های شهرهای ایران به نام شهدای منا نامگذاری شود.

وی افزود: متأسفانه در شهرهایی که در بین شهدای فاجعه منا نماینده‌ای دارند هم خیابانی به نام شهدای منا نامگذاری نشده است البته ارزش و شان این شهدا بالاتر از این است که خیابانی به نامشان شود و این حداقل کاری است که می‌توان انجام داد.

 

گودرزی خاطرنشان کرد: هرکدام از این 465 شهید فاجعه منا و حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام گل‌هایی بودند که با مظلومیت پرپر شدند در حرفه و شغل‌شان بهترین و از هر قشری بودند از جمله فرهنگی متعهد، خبرنگار، دیپلمات، روحانی، کسبه و قاری قرآن. 

این فرزند یکی از شهدای منا تصریح کرد: شهرستان بروجرد خیابانی خارج از شهر به نام شهدای منا نامگذاری شده که حتی تابلویی به همین نام هم در این خیابان نصب نشده است.

وی گفت:‌ از سازمان حج و زیارت، شهرداری تهران، شورای شهر تهران و بنیاد شهید می‌خواهیم در نامگذاری خیابانی به نام شهدای منا تسریع کنند چرا که این اقدام می‌تواند موجب تسلی خاطر بازماندگان و خانواده‌های شهدای منا شود.

گودرزی خاطرنشان کرد: در جلسات سال گذشته جمعی از خانواده شهدای منا با حجت‌الاسلام قاضی‌عسگر سرپرست حجاج ایرانی وی به صراحت اعلام کرد به دنبال پیدا کردن خیابانی به منظور نامگذاری به نام شهدای منا و پیشنهاد آن به شورای شهر و شهرداری تهران هستیم که در شأن این شهدا باشد اما متأسفانه این اقدام انجام نشده است.

 

وی افزود: قرار بود که دوم مهر هم در تقویم رسمی کشور به نام روز شهدای منا نامگذاری شود که این موضوع هم محقق نشده است. ضمن اینکه این اقدام هم در جلسه‌ای که جمعی از خانواده شهدای منا با رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی در آبان ‌ماه سال گذشته داشتند مصوب شده بود.

گودرزی با بیان اینکه مسئول پیگیری مصوبات جلسه کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس و عضو این کمیسیون هستند  افزود: از وی و رئیس این کمیسیون ضمن تشکر از پیگیری‌های در این خصوص می‌خواهیم برای اجرای مصوبات این کمیسیون اقدامات لازم را انجام دهند.

این فرزند شهید حادثه منا گفت:‌ از شهردار جدید تهران و شورای شهر می‌خواهیم در زمینه نامگذاری خیابانی به نام شهدای منا اقدامات لازم را انجام دهند.