محتوا محتواجزئیات دهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال از سوی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن روزنامه نگاران مسلمان ،به نقل از خبرگزاری فارس سید مرتضی موسویان با اشاره به جزئیات دهمین دوره جشنواره رسانه‌های دیجیتال که پاییز امسال و در 2 بخش اصلی و جنبی برگزار می‌شود، گفت: یکی از مهمترین بخش‌های جنبی جشنواره امسال، موضوع شبکه‌های اجتماعی است.

وی افزود: در این بخش قسمت‌های مختلفی از جمله فرهنگی و اجتماعی، هنری، زبان و ادبیات، انقلاب اسلامی، خبر و اطلاع رسانی، سلامتی و بهداشت، تاریخ و تمدن، خانواده و سبک زندگی، شخصیت‌ها، گردشگری، کارآفرینی و اشتغال گنجانده شده است.

به گفته رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی شرکت کنندگان در جشنواره امسال رسانه‌های دیجیتال باید دارای کد شامد باشند. این جشنواره همچنین شامل بخش رسانه‌های برخط، رسانه‌های هوشمند و تلفن همراه، بازی‌ها و سرگرمی‌های دیجیتال و علمی و پژوهشی خواهد بود.

رئیس مرکز فناوری و رسانه‌های دیجیتال همچنین از برگزاری سومین دوره رسانه‌های دیجیتال ادبی در قالب جشنواره رسانه‌های دیجیتال، 2 سالانه کاریکاتور رسانه‌های دیجیتال با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، ششمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین و دومین جشنواره مهر محرم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان خبر داد.

موسویان با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار برای دهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال تا 15 آبان 1396 خواهد بود، از برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره در آذرماه خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار بخش بین‌الملل هم به این جشنواره اضافه شد که شامل قسمت‌هایی مانند محتوای مناسب خانواده، سبک زندگی، بیداری اسلامی، فرهنگ و تمدن و حفاظت از محیط زیست است که با همکاری مشترک سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موسسه فرهنگی اکو برگزار خواهد شد.