محتوا محتواکمیسیون صدور کارت حرفه ‌ای روزنامه‌نگاری معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 23 کارت حرفه ای برای افراد متقاضی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن روزنامه نگاران مسلمان ، به نقل از خبرگزاری ایرنا در ادامه صدور کارت های حرفه ای روزنامه نگاری و خبرنگاری، کمیسیون صدور کارت حرفه ای با حضور اکثریت اعضا برگزار و پس از بررسی درخواست ها و پرونده های تشکیل شده، در نهایت این کمیسیون با صدور کارت حرفه ای خبرنگاری 1 و 2 برای 23 نفر موافقت کرد.
براساس اعلام روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش تر مقرر شده بود تمامی کسانی که قبلا از کمیسیون، کارت حرفه ای دریافت کرده اند برای تمدید مجدد این کارت در سامانه جامع رسانه های کشور (e-rasaneh.ir) ثبت نام کرده و با پر کردن اطلاعات خویش در بخش خبرنگاران نسبت به درخواست تمدید مجدد و دریافت کارت حرفه ای روزنامه نگاری اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، دستورالعمل صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری و تسهیلاتی که به دارندگان این کارت تعلق می گیرد در سایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی قابل مشاهده است متقاضیان این کارت می توانند به نشانی saman-gov.ir مراجعه کنند.
تاکنون برای بیش از 350 نفر کارت حرفه ای روزنامه نگاری و خبرنگاری توسط این کمیسیون صادر شده و این رونده(صدور کارت) همچنان ادامه دارد.
اعضای کمیسیون صدور کارت حرفه ای خبرنگاری را آقایان زهیر مطهری (سرپرست اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی)، مهدی فرقانی (استاد منتخب مجمع رؤسای دانشکده ها و گروه های ارتباطات دانشگاه های تهران)، بهروز بهزادی(روزنامه نگار پیشکسوت) و بابک کلانی (نماینده شورای هماهنگی تشکل های صنفی روزنامه نگاری) تشکیل می دهد.
اسامی و جدول صدور کارت حرفه ای هم اکنون در سایت این معاونت به آدرس http://press.farhang.gov.ir قابل مشاهده است.